Muhasebe Programı Yönetici Gözünden...

Bir işletmenin olmazsa olmazı olan muhasebe programları günümüzde gelen ve gönderilen evrakların kayıt altına alındığı dijital veri tabanları olarak kullanılmaktadır.

Sizce bu yeterli mi? Yada hala yeterli mi olduğunu düşüyorsunuz? Swotlog Muhasebe Programı bakış açısını bir adım daha öteye taşıyarak günümüz ihtiyaçlarına cevap vermiştir.

Özetlen; faturalarınız gelir muhasebe programı veri tabanında kayıt altına alınır. Ürün yada hizmet satışı yapılır, fatura kesilir, yine muhasebe programı veri tabanında kayıt altına alınır... Sonrasında yönetici ve/veya muhasebe sorumlusu bu kayıtlardan raporlar çıkartmaya başlar. Fakat bu raporlar ürün ve hizmet çeşitliliğine göre sayfalar dolusu olabilmektedir.

Bunlardan Ticari sonuçlarımızı elde ettik mi? nasıl elde edeceğiz? Buna ihtiyacımız olduğunun farkındamıyız? Bir program bunları vermeli mi?

Yönetici olarak örnek bir rapor hayal edelim, 2014 yılında nasıl bir verimle çalışmışız. Bunun için önümüze sayıların içinde boğulmadan aylık ve kümülatif olarak kar/zarar değerlerini 1sn de görebilmeli ve değerlendirmemizi hemen yapabilmeliyiz. Bu rapor aynı zamanda aylık toplam satıi ve alışlarımızı da içermelidir. En iyi satıcımızı da görmeliyiz. Peki gereksiz stok tutmuşmuyuz, bize bunu da söylemeli...

Klasik ve yaşlanmış muhasebe programlarında bu bilgileri birçok ekrandan alınan sayfalar dolusu raporlarla elde edilen sayılar; excel de veya manuel olarak formülize edilerek makül bir sonuca ulaşılmaya çalışılırsınız. Bu işlem genelde 2-3 gün zamanızı alır. Hata yapmadığınızı farz ederek elbette...

Swotlog Muhasebe Programı ise bunu bir yönetici için anlık görünebilir olmasını sağlar.

....

Zamanımız çok değerli, saniyeler içinde karar vermemiz gerekiyor. Rekabet ve yeni ticari koşullar bizi her an hızlı olmaya itiyor ve itecek. Bu durumda da Swotlog sizin yanınızda olacak.